Počas dňa strávime v interiéri priemerne 80 – 90 % nášho času. Toto vysoké číslo je jasným indikátorom toho, že by sme sa nemali zaujímať iba o kvalitu vonkajšieho, ale aj toho vnútorného ovzdušia. Čo nás môže ohroziť v kancelárii? Môže to byť napríklad rádioaktívny plyn radón, ktorý sa pri rozpade uránu prirodzene uvoľňuje z pôdy a hornín.Tento plyn má len v USA ročne na svedomí od 15 do 22-tisíc úmrtí v dôsledku rakoviny pľúc. V oblastiach, kde sa vyskytujú horniny ako napríklad grafit, môže do budov preniknúť cez praskliny v základoch či múroch.
Medzi najväčších znečisťovateľov vzduchu patria tiež prchavé organické zlúčeniny, často spôsobujú krátkodobé problémy, ako bolesť hlavy, zápal očí, nosa, hrdla alebo zvyšujú riziko zápalu pľúc či priedušiek. Kde tieto látky môžeme nájsť? Sú to chemikálie, ktoré sa nachádzajú v kobercoch, nábytku, farbách alebo čistiacich prostriedkoch. Okrem vlastného negatívneho vplyvu na kvalitu ovzdušia, tiež prispievajú k tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón. Ten dráždi sliznice a môže spôsobiť astmu či pľúcny edém.
Podceňovať by sme nemali ani zvýšenú koncentráciu oxidu uhličitého. Ak je hladina CO2 vyššia ako 700 ppm, čo môže negatívne ovplyvniť produktivitu, rozhodovanie, bdelosť a priniesť až letargiu.